Svaz ukončil mládežnické, žákovské i ženské soutěže. Řeší se náhradní varianty

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Je definitivně jasno, že se vinou pandemie koronaviru ani letos nedohrají neprofesionální české hokejové soutěže. Výjimkou zatím zůstává Juniorská liga akademií, kde je však obdobné rozhodnutí otázkou dní.

Podmínkou pro určení postupujících do play-off a pro zajištění celkové regulérnosti soutěží bylo odehrání minimálně poloviny utkání základních částí, což už není reálné. Juniorská liga akademií zatím oficiálně ukončena nebyla, nicméně stejné rozhodnutí by v jejím případě mělo padnout 5. února.

Všechny neprofesionální soutěže v Českém hokeji musely být vinou koronaviru a následných vládních opatření zastaveny 11. října 2020. Od té doby mohou hokejisté a hokejistky pouze trénovat, ale většinu času bohužel nikoli ve větších skupinách.

Ukončení oficiálních soutěží však neznamená, že by si kluby v této sezóně už nezahrály. Český hokej zvažuje možnosti náhradního zápasového programu, samozřejmě za předpokladu, že to postupem času vládní restrikce umožní.