Tomáš Filippi: Málo se tlačíme do branky, rozhodla první třetina

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílým Tygrům se vstup do extraligy po reprezentační pauze nepodařil. Na domácím ledě podlehli olomouckým kohoutům 2:3 a nenatáhli tak sérii výher. Libereckým problémem nadále zůstávají přesilové hry, o nichž mimo jiné hovořil Tomáš Filippi.

Tomáši, kde byl v duelu zlomový duel, který rozhodl o výhře Olomouci?
Myslím, že rozhodla první třetina. Po prvním gólu jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Další rozhodující faktor byla naše čtyřminutová přesilovka, nemůže se stát, že inkasujeme gól při hře pět na čtyři.

"Musíme posílat co nejvíce puků přímo na bránu."

Byl bývalý liberecký brankář Vošvrda velkou překážkou?
Neřekl bych, že za to může gólman. Spíše je to naše chyba, netlačili jsme se do brány, naše střely chodily mimo.

Dnes jste se v útoku poněkud trápili, kontaktní gól přišel až v poslední minutě a potom už tolik času nebylo... Co je potřeba zlepšit v útočné fázi?
Problém je, že nechodíme do branky. Hrajeme v rozích, dorážky nám soupeř sebere. Musíme prostě začít co nejvíc puků posílat přímo na bránu.

Liberec má dle statistik nejmenší úspěšnost v přesilových hrách. Co je potřeba změnit, abyste v této důležité fázi dávali více branek?
Často trefujeme prvního bránícího hráče, nebo nám třeba chybí někdo před brankou na dorážku. Nemyslím si, že by přesilovky byly až tak špatné, tedy až na to procento využití. Střely máme, takže musíme tlačit dál, jednou se to prolomí.

V dalším domácím střetnutí v pátek vás čekají Vítkovice. Jak se na ostravský tým připravíte?
Připravíme se jako na každý domácí zápas. Musíme mít taktiku, kterou je potřeba plnit.

Ty osobně jsi reprezentační pauzu strávil s národním týmem ve Finsku. Je pro tebe náročné hrát takto vkuse oproti ostatním spoluháčům, kteří měli volnější program?
Já jsem v pohodě a necítím žádnou únavu. Nemám s tím žádný problém.