Mládežnický hokej

Tomáš Nezbeda: Jsem s přípravou osobně spokojený, máme silnou ofenzivu

Liberec - Tomáš Nezbeda patří v tygří dvacítce k ostříleným útočníkům. Už v přípravě před novým ročníkem ukázal, že se řadí mezi hlavní bodové tahouny mužstva. „Máme hodně silnou ofenzivu, bude padat hodně gólů a diváci se rozhodně budou mít na co koukat," říká na úvod.

Odehráli jste poslední přípravné utkání. Co bude následovat?
Přestaneme tolik trénovat a začneme dopodrobna rozebírat taktické věci. Omezíme posilovnu a naplno se začneme připravovat na první mistrovské utkání.

Kdyby ses měl ohlédnout za celou přípravou. Jak tvýma očima probíhala?
Měli jsme hodně zápasů. Tréninky musely být častokrát trochu volnější. Myslím si, že to dopadlo dobře, vyhrávali jsme a hráli jsme podle mě nad očekávání. Osobně jsem velmi spokojený.

Ukázaly zápasy nějaké chyby nebo nedostatky?
Ano, určitě. Vždycky tam chyby jsou. Musíme zlepšit hru dozadu a být víc bojovnější. Ještě na tom zapracujeme.

V čem naopak vidíš sílu mužstva?
Myslím, že máme velmi silnou ofenzivu. Tým je kvalitní a myslím si, že bude padat hodně gólů. Diváci se budou mít na co dívat.

Asi se celý tým už začátku ligy nemůže dočkat, že?
Je to tak. Hrajeme první dva zápasy na domácím ledě, určitě je budeme chtít zvládnout. Přijedou Vítkovice s Třincem, nebudou to jednoduché zápasy. Chceme se na ně ale dobře připravit, vlétnout na ně a vyhrát.

Co bude konkrétně pro tebe další sezóna znamenat? Určitě budeš atakovat tým Benátek nad Jizerou.
Byl bych samozřejmě rád, kdybych se tam mohl podívat. Byla by to další zkušenost a úplně jiný hokej. Budu rád za každou šanci. Při náročném programu je ale hlavně důležitá regenerace, kolikrát se musejí stíhat všechny tréninky. Záleží hlavně na odpočinku a spánku.Související