Mládežnický hokej

Týden hokeje v Liberci! Svijanská aréna hostila oblíbenou akci

Liberec - Ve středu 22. leda se v Liberci uskutečnila celorepubliková akce Týden hokeje. Vyzkoušet si, jaké to je být hokejistou, přišlo 21 snaživých dětí. Pro řadu z nich se jednalo vůbec o první krůčky na ledě!

Celá akce započala ve Svijanské aréně krátce po páté hodině odpolední. Příchozí děti musely nejprve být registrovány. Na místo jich dorazilo přes dvacet, ledová plocha tak díky nim doslova ožila. Řada dítek pochopitelně v raném věku stála na bruslích vůbec poprvé, což ale nebyl vůbec žádný problém, stejně jako případná absence vybavení! Vedoucí trenér základny Daniel Stehno totiž ochotně zařídil jak vypůjčení samotných bruslí, tak i helmy.

Ještě před nástupem na led měli všichni zúčastnění šanci poznat liberecké zázemí. Poté už se šlo na věc. V každé třetině ledové plochy si přišla na své daná kategorie. Ve středním pásmu se zabydleli úplní začátečníci, kteří měli až doposud s bruslením naprosto minimální zkušenosti. Těchto dítek se s chutí chopily instruktorky a seznamovaly je se základními prvky pohybu po ledě. Na místě se navíc ochomýtal také maskot Tygr, jenž vtipnými kousky vytvořil na tvářích mnoho spokojených úsměvů!

K vidění už ovšem byly také nefalšované hokejové bitvy! Liberečtí prvňáčci totiž předvedli ukázku minihokeje. Mladí Tygříci se nadšeně hnali za každým pukem a ukázali spoustu krásných hokejových akcí. Průběh akce si pochvalovali také přítomní rodiče. "Syn stál dnes na ledě úplně poprvé, ale je z toho nadšený. Moc si to užil," pochvalovala si jedna z maminek.

Ratolesti si také domů odnesly příjemný dárek. Každé dítko totiž obdrželo dres české hokejové reprezentace, ve kterém rovněž absolvovala už samotnou akci. Kromě toho také každý účastník, jenž byl zaregistrován na Český svaz ledního hokeje, inkasoval poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup značkového hokejového vybavení od CCM! Na závěr povedeného odpoledne ještě přišlo na řadu tradiční focení, které za libereckým Týdnem hokeje učinilo symbolickou tečku.

Daniel Stehno se ohlíží za akcí:

"Akce Pojď hrát hokej proběhla v dobré náladě a s úsměvem na rtech dětí i rodičů. Radost a dobrá nálada panovala už od samého začátku, což byla registrace. Posléze se účastníci přesunuli do prostor, kde probíhala prezentace a seznámení s akcí Pojď hrát hokej od Českého hokeje. Rodiče a jejich ratolesti byly seznámeni s organizací a zázemím Tělovýchovné jednoty Bílých Tygrů Liberec a s důvody, proč se stát Tygrem. Poté následoval ukázkový trénink na ledě, kde si děti mohly okusit, jak probíhá trénink těch nejmenších tygříků a jak pracuje tým koučů základny TJ Bílí Tygři Liberec. Velký dík patří všem, kteří se do akce zapojili. Prezentovala se také první třída Bílých Tygrů, návštěvníci tedy mohli vidět ukázku minihokeje. Závěrem proběhlo společné fotografování a ukončení sportovního a velice příjemného podvečera v zázemí Sport Parku Liberec."


Související