Preview k zápasu

Tygry čeká konfrontace s lídrem! Do Liberce zavítá Třinec

Liberec - Náročný týden, během kterého byly na programu šelem hned čtyři zápasy, dospěl ke svému nedělnímu vyvrcholení. Na sever Čech zavítá vedoucí celek soutěže z Třince. Bitva dvou příslušníků elitní extraligové čtyřky vypukne v Liberci v 16 hodin.

Divoká honička o čtvrtfinále

Zatímco náskok vedoucího Třince a druhé Sparty se pro zbylé týmy extraligové tabulky jeví být pár kol před koncem základní části nedostižným, boj o další dvě přímé vstupenky do čtvrtfinále zůstává otevřený pro celou řadu týmů, včetně Bílých Tygrů.

Aktuálně se Severočeši drží v těsném závěsu za třetí Mladou Boleslaví na čtvrtém místě, což by jim přímý postup do čtvrtfinále zaručovalo. Nápor zezadu je však extrémní. Na zaváhání Bruslařů a Bílých Tygrů vyčkávají Hradec Králové, Pardubice či Plzeň.

Petr Jelínek dotírá na soupeře

Fantastická forma na obou frontách

Tomu, že jsou svěřenci Patrika Augusty vážnými kandidáty na přímý postup do čtvrtfinále, hodně napomáhá jejich úctyhodná forma ve druhé polovině základní části. Vždyť jen v posledních dvanácti duelech zapsal klub z podještědské metropole deset vítězství.

O dobré formě leccos vědí i Oceláři. Ti si sice na přelomu roku prošli drobnou krizí, ale ta už je, jak se zdá, dávno zažehnaná. V posledním kole se navíc Varaďova družina vrátila na první místo, když jí pomohla vysoká výhra v Pardubicích a stejně tak zaváhání Sparty s Olomoucí.

Petr Kváča zasahuje vyrážečkou

Těžké sousto pro gólmany

Jednoduchá práce v souboji s extraligovými lídry rozhodně nečeká na strážce tygří svatyně. Ten bude čelit nejlepšímu střelci soutěže Matěji Stránskému i jeho dvornímu nahrávači Martinu Růžičkovi. Petr Kváča i Jaroslav Pavelka se však naopak řadí k brankářské elitě celé extraligy, a tak se pod Ještědem schyluje k parádní konfrontaci.

Jestli v ní obstojí lépe liberečtí střelci, nebo třinečtí střelci, se ukáže v neděli. Zápas prvního se čtvrtým celkem tabulky startuje v Liberci v 16 hodin.

Bílí Tygři Liberec versus HC Oceláři Třinec

Počet zápasů: 75
Bilance: 29 – 9 – 2 – 3 – 32
Skóre: 218:209

Zajímavosti

  • Přesilové hry obou týmů patří do elitní pětky soutěže.
  • Třinec s Libercem mají pozitivní bilanci na vhazování. Tím se v extralize pyšní už jen Pardubice a Sparta.
  • Oceláři jsou nejpilnějšími střelci při venkovních utkáních.

Fotogalerie

Související