Ohlasy k zápasu

Týmová souhra se nám zlepšuje s každým zápasem, říká Petr Kváča

Liberec - Bílí Tygři doma porazili plzeňskou Škodovku fotbalovým výsledkem 1:0 a připsali si již čtvrtou výhru v řadě. Třetí utkání bez obdržené branky si v této sezóně připsal Petr Kváča. „Moje vychytaná nula je hlavně o tom, že funguje v týmu dobrá souhra, která se navíc neustále prohlubuje,“ říkal po zápase skromně liberecký maskovaný muž.

Vychytal jsi svojí třetí nulu v sezóně, navíc v zápase o významné body. Jaké z ní máš pocity?
Nula je super, hlavní jsou však tři body, které jsou extrémně důležité. Musíme ale koukat v tabulce hlavně na sebe. Chceme hrát tak, abychom si udělali dobrou vizitku toho, co budeme předvádět v play-off. Ve vyřazovacích bojích musíme na naši hru navázat.

Při závěrečné siréně byla vidět vaše obrovská radost z výhry. Bylo utkání pro kabinu zásadní?
Pro nás je teď důležitý každý zápas už poslední měsíc. Tabulka je přes rok extrémně vyrovnaná a každé zaváhání je v ní znát. Myslím si, že naše radost pochází z toho, jak zlepšujeme naši hru a sbíráme vítězství.

Jste nyní nastavení tak, že váš hlavní cíl je přímý postup do čtvrtfinále?
První čtyřka je určitě to, na co se nyní soustředíme. Sezóna má ale potom další část a ta je pro nás extrémně důležitá.

Měla podle tebe Plzeň nějakou vyloženě gólovou šanci?
Nějaké šance měli a z každé mohl padnout gól. Každá střela se dá pustit a každá zase chytit, od toho jako gólmani stojíme v brance, je to naše práce. Nebylo to taky jen o mně, kluci zblokovali hodně kotoučů a výborně bránili. Moje vychytaná nula je hlavně o tom, že funguje v týmu dobrá souhra, která se navíc neustále prohlubuje. V play-off nám to rozhodně pomůže.

Oproti první části sezóny se vám daří více. Má teď tým větší sílu, když si prošel méně úspěšným obdobím?
Abych řekl pravdu, z minulosti se nemá žít, ale pouze odnášet zkušenosti. Ty pak musíte přetavit v lepší výkon. Snažíme se zlepšovat každým dnem a poučit se z našich chyb. To, že se týmu někdy nedaří, je normální. Jsme jenom lidi a stává se to.

Před pár týdny jsi vypadl ze zápasového rytmu vinou nemoci. Bylo těžké se do něj zase navrátit?
Každý může někdy chytit nějakou virózu. Dostal jsem volno od tréninků a pořádně si odpočinul. Člověka potom tým strhne svým pracovitým trénováním a já se to snažím klukům před sebou vracet.


Petr Kváča při zákroku

Fotogalerie

Související