Vyměnil štítek a srazil Třinec třetím gólem. Prodali jsme přípravu, těší Pavlíka

Liberec - Junioři na úvod semifinále s Třincem předvedli parádní výkon a přehráli soupeře 5:1. Vstřelenou brankou se na vítězství podílel útočník Šimon Pavlík, který přitom během první třetiny řešil zlomený štítek na oči. "Myslel jsem, že budu hrát s mřížkou, ale najednou se někde náhradní plexi zjevilo," vypráví s úsměvem.

Takový zápas asi musíš hodnotit pozitivně, že?
Myslím si, že jsme se hlavně výborně připravili. Projížděli jsme třineckou taktiku a rozebírali jsme si video z jejich zápasu v Mladé Boleslavi. Na ledě jsme to pak prodali.

Jak důležité bylo, že jste ještě během první třetiny otočili skóre?
Podle mě je to hodně zlomilo. Dostali jsme se do vedení 2:1, napadaly nám tam další góly a pak už to jelo.

V první části jsi měl problém s výstrojí...
Šel jsem napadat třineckého obránce a potom jsem dostal do plexi, které se mi už podruhé během asi měsíce zlomilo. Musel jsem ho vyměnit a od druhé třetiny jsem znovu naskočil.

Původně jsi nicméně tak optimisticky ohledně tvého pokračování nevypadal.
Vůbec nevím, nejdříve jsem slyšel, že ve skladu už další štítek není. Myslel jsem, že budu hrát s mřížkou, ale najednou se někde náhradní plexi zjevilo. Dostal jsem ho a hrál jsem dál.

Hned po pár minutách s novým štítkem na oči jsi navíc skóroval.
Kuba Hladík dostal puk na modrou a skoro mě trefil do špatných míst. (úsměv) Naštěstí to ale prošlo na gólmana, načež se ke mně puk odrazil a já jsem ho jenom ťukl do odkryté brány.

V kabině jste se po druhé třetině nabádali ke klidnému dohrání zápasu. Vyšlo to podle představ?
Třetí třetina nám podle mě ze začátku trošku utíkala, nebyli jsme plně koncentrovaní. Ale ke konci už to bylo lepší a myslím si, že 5:1 je zasloužený výsledek.

Vysoké vítězství na úvod série může být v play-off trošku zavádějící. Co čekáš od druhého duelu?
Jsem zvědavý, s čím Třinec přijde. V play-off se může všechno změnit ze zápasu na zápas, takže budeme ostražití a pokusíme se soupeře znovu porazit.

Zatímco v pátek jste hráli pozdě večer, v sobotu jdete do akce hned po poledni. Jak budeš regenerovat?
Určitě se najím a do deseti asi usnu, protože jsem úplně zničený. Pořádně se prospím a snad to půjde.

Na dnešní zápas dorazil i slušný počet diváků, co jsi na to říkal?
Pro mě to bylo něco neskutečného, tolik fanoušků jsem na našem juniorském zápasu snad ještě neviděl. Věřím, že jsme je výkonem pozvali na další utkání a budou chodit i dál!