Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Jan Víšek
Jan Víšek
útočník
Narozen12. 6. 1981
Výška-
Váha-
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Odchovanec libereckého hokeje Jan Víšek se narodil 12. 6. 1981 v Liberci. Rodiče ho již od útlého věku vedli ke sportu, a jelikož hrál hokej také jeho starší bratr, bylo o volbě do budoucna rozhodnuto. Párkrát to zkusil i v bráně, tam ho to ale moc nebavilo, a většinu času tak odehrál už ve školních letech jako útočník. Honza postupně prošel v Liberci všemi mládežnickými kategoriemi a v jeho hokejovém růstu mu hodně pomohli i trenéři Trégl a Čermák.

Ve dvaceti v sezóně 2001/2002 poprvé nakoukl do „A“ týmu, když mu dal šanci tehdejší trenér Liberce Josef Jandač, útočník který po většinu své kariéry nosí na zádech číslo „16“ se tak podílel na postupu Bílých Tygrů do extraligy. Během prvního roku Liberce mezi hokejovou elitou odehrál dvaadvacet zápasů, ve kterých si ovšem nepřipsal ani bod. Současně však působil na střídavý start v dresu jabloneckých Vlků ve druhé lize, kde se mu dařilo o poznání lépe.

Ročník 2003/2004 odehrál především v první lize za tým Berounských Medvědů, s nimiž měli Tygři navázanou obdobnou spolupráci jako později s Vrchlabím nebo Benátkami. Medvědi se tehdy i zásluhou Víška dostali až do finále první ligy, ve kterém podlehli Jihlavě. V Berouně vedl Honzu trenér Vejvoda, který mu v jeho hokejovém růstu také hodně pomohl. Za Tygry odehrál během této sezóny sedm utkání a v jednom z nich si připsal i svou premiérovou trefu v nejvyšší soutěži. Bylo to přesně 22. února v utkání proti Třinci.

Sezónu poté se stal mladý útočník jedním z největších překvapení. Možná ani sám nečekal, kolik příležitostí v sezóně okořeněné hráči z NHL dostane. Trochu tomu napomohla i rozsáhlá marodka, ale rozhodující byly samozřejmě hlavně schopnosti šikovného forvarda. Ten oproti minulému ročníku prošel velkým výkonnostním vzestupem a získal si důvěru trenéra Palečka. I když nastupoval převážně ve čtvrté formaci, rozhodně se díky své dravosti neztratil.

I v dalším roce jeho hvězda rostla. Obdobně jako v posledním ročníku odehrál většinu zápasů ve čtvrté formaci mladíků spolu se svým nerozlučným parťákem Tomášem Klimentou a pokračoval ve sbírání zkušeností. Dravá formace plnila očekávání a byla velkou libereckou nadějí do budoucna. Naplno se talent mladého forvarda projevil při tygřím tažení sezonou 2006/2007. Do formace k němu a Klimentovi se přidal další liberecký odchovanec Jan Plodek a tomuto nově složenému útoku se začalo náramně dařit. Trojka pravých Bílých Tygrů se propracovala až na pozici druhé útočné řady Palečkova souboru a právě Jan Víšek se stal i jedním z nejproduktivnějších mužů týmu. Se čtyřiadvaceti body obsadil hned druhou příčku za Václavem Pletkou. V prosinci 2006 se Honza navíc dočkal pozvánky do reprezentace a na Channel One Cupu si připsal dva starty.

Další ročník proběhla pod Ještědem výměna trenérů a Honzova produktivita se poněkud snížila. Celkově však jeho formace zářila a patřila mezi hlavní bodové přispívatele celku, který nakonec po tuhém boji vypadl v semifinále s pozdějším mistrem Slavií. Sezóna 2008/2009 začala pro hráče s číslem „16“ hodně nešťastně. Hned v prvním kole proti Kladnu si přetrhl postranní vaz v koleni a týmu pak několik týdnů chyběl. Po zranění se rozehrával i na farmě v Benátkách, celkově nevydařený ročník klubu, nebyl nejšťastnějším ani pro Honzu, který si v sedmnácti utkáních základní části připsal jen tři kanadské body.

„Višura“ dal pod taktovkou nového kouče Bílých Tygrů Kalouse zapomenout na uplynulý ročník extraligy a zažil pod Ještědem zatím svou nejlepší sezónu mezi mužskou elitou. Přímočarý forvard nastoupil skoro ke všem zápasům a bodově to dotáhl až na osmadvacet zářezů (11+17). Svou životní sezónu potvrzoval i ve vyřazovacích bojích a s Libercem to dotáhl až do semifinále.

V další sezoně se Honzovi podařilo alespoň téměř zopakovat svůj skvělý výkon s předchozí sezony, když si připsal třiadvacet bodů, které mu na začátku ledna pomohly k nové, tříleté smlouvě. V jiných ohledech se jednalo o celkem normální sezonu pro libereckého útočníka, který si v play-off připsal dva body v šesti zápasech.

Mezi koníčky obratného útočníka patří hlavně sport, především pak fotbal a tenis. Dalším hobby je pro „Višuru“ sledování filmů a také rekreační rybolov, za nímž se vydává pravidelně dokonce až na sever Švédska.

Vinou zranění toho odchovanec Liberce v extraligovém ročníku 2011/12 příliš mnoho neodehrál, a tak stihl pouhých 22 duelů, ve kterých si připsal dva body. Naopak v play-off zářil a patřil mezi nejlepší hráče. V jedenácti duelech si připsal hned šest bodů.

Přestože byl Víšek u toho, když tým postupoval do extraligy, stále ještě nosí liberecký dres. V současné sezoně ovšem nastupuje převážně na farmě v Benátkách, kde čeká na další šance v A-týmu. V průběhu mistrovského ročníku sice v dresu áčka nenaskočil, na sezonu 2016/17 má však vyřízeny střídavé starty v extralize a v případě potřeby tak může do bojů zasáhnout.

Fotogalerie