Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Tomáš Rachůnek
Tomáš Rachůnek
útočník
Narozen26. 2. 1991
Výška-
Váha-
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Odchovanec zlínského hokeje už v šestnácti letech pravidelně a velice úspěšně hrál juniorskou soutěž za Vsetín. Z Valašska se posléze vydal zkusit štěstí za moře a strávil dvě sezóny v kanadské OHL. K tomu navíc reprezentoval Českou republiku napříč všemi mládežnickými kategoriemi. Po návratu do Čech si připsal první extraligové starty v dresu Plzně.

V sezóně 2011/12 už Rachůnek stabilně působil v nejvyšší soutěži a za Spartu zaznamenal 18 bodů. O rok později se upsal pražskému Lvu, se kterým okusil prestižní KHL. Zároveň odehrál hned 11 utkání za reprezentační áčko. Po roce se vrátil zpět do Sparty, za kterou odehrál celou sezónu 2013/14.

Další ročník vystřídal Rachůnek hned tři týmy. Polovinu sezóny strávil v KHL, kde hájil barvy Novokuzněcku a Slovanu Bratislava, načež se upsal extraligové Olomouci. Od sezóny 2015/16 už bylo jméno Tomáše Rachůnka spojeno pouze s Karlovými Vary, kde zkušený útočník výrazně bodově pookřál. Věrný svému týmu zůstal i po pádu do první ligy, kterou Energie i díky Rachůnkově průměru bodu na zápas ovládla.

Individuálně doposud nejpovedenější sezónu zažil Rachůnek v ročníku 2019/20. V základní části nastřádal úctyhodných 52 bodů a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem extraligy. S 25 góly byl navíc zároveň čtvrtým nejlepším střelcem. Teď před ním stojí další výzva v podobě angažmá u Bílých Tygrů.

Fotogalerie