Karta hráče

Váha85 kg
Hůlpravá

Profil hráče

Šikovný útočník Jan Šír nepatří mezi nejvyšší útočníky, ale jeho kvality to nijak nesnižuje. S hokejem začal v brzkém věku a je jedním z těch, co hrají za Bílé Tygry už od začátku své kariéry. V sezóně 2013/14 se zúčastnil Zimní olympiády dětí a mládeže, kde reprezentoval Liberecký kraj, za který odehrál 6 zápasů. O rok později už si odbyl premiéru v mladším dorostu Bílých Tygrů.

V prvním ročníku se v nejmladší akademické kategorii spíše rozkoukával, i když patnáct bodů v 38 utkáních není vůbec špatný výkon. Ten další už ale zářil. V třiceti šesti zápasech si připsal třicet tři kanadských bodů, což mu vyneslo druhé místo v týmovém bodování. Navíc nosil na svém dresu kapitánské céčko. Tento rok si navíc okořenil patnácti zápasy za starší dorost, ve kterých se rozhodně neztratil.

V další sezóně se nejmladší z bratrského klanu Šírů vypracoval na jednu z opor staršího dorostu. Třicet sedm bodů ve čtyřiačtyřiceti střetnutích vyneslo Šírovi nejen sbírání zkušeností v juniorském tým, ale také první pozvánku na turnaj reprezentace do sedmnácti let. Se starším dorostem si vyzkoušel také vyřazovací boje, stejně jako o rok dříve v mladší kategorii ale neprošel přes první kolo.