Jiří Hunkes: Na své statistiky se moc nekoukám. Hlavní je tým

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Pro Jiřího Hunkese se zdá, že tato sezóna bude patřit, z pohledu osobních statistik, k jedné z nejpovedenějších. Bek Bílých Tygrů má na svém kontě již pět bodů a i jeden přidal proti Indiánům z Plzně, když přihrával Pavlu Kašpaříkovi na vyrovnávací branku. Ani to ovšem nestačilo a Liberečtí prohráli 2:4.

Jak se bránila první plzeňská pětka bez Martina Straky?
Určitě to bylo jednodušší, protože Martin Straka je možná nejlepší hráč v extralize. Plzeň má ale i tak kvalitní hráče a dokázala i bez něho vyhrát.

Ve třetí třetině jste vypadali bruslařsky lépe, než přišel gól Bomersbacka. Co se vlastně stalo?
Já se přiznám, že jsem to neviděl, protože jsem zrovna mířil na střídačku. Co jsem ale slyšel, tak jsme si tam špatně předali hráče a Bomersback tam zůstal sám a dal nám gól.

Jiří Hunkes v sezóně 5 bodů (1+4)
Liberecká marodka je velká. Jak se to projevuje na hře?
Tak určitě to je znát, že nám chybí hráči, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Není nás tu jen dvacet, ale asi třicet lidí a i kluci z Benátek. Musíme to umlátit v té sestavě, v jaké jsme.

Kde hledat příčiny dnešního neúspěchu?
Asi byla Plzeň lepší, proto asi vyhrála. Těžko říci, kde to teď hledat. Musíme se na to podívat na videu.

Co říkáte té tabulce? Jednou jste druzí, pak zase devátí.
Extraliga je hrozně vyrovnaná. Taky se na to díváme. Je potřeba ty body postupně sbírat, aby nám to pak neuteklo, protože na dva až tři týmy to je hrozně vyrovnané.

Vedete kanadské bodování obránců …
Já se přiznám, že se na své statistiky moc nedívám. Když je tým druhý, tak se na to dívá pěkně, ale když je desátý, dvanáctý, tak ta osobní statistika nikoho nezajímá. Hlavní je tým. Když se daří týmu, tak se daří pak i vám, tak je to super, ale když je to naopak, tak je to na nic.

Jak to vypadalo v té hře bez brankáře?
Šancí tam bylo hodně, dokonce tam padl i gól. Já se přiznám, že nevím, proč tam rozhodčí pískal.

Rozhodčí ukazoval zásah do masky.
Tak to jsem neviděl. Nějaké střely a šance tam byly. Bohužel to tam ale nepadlo. Je to taky hodně o štěstí, které se k nám ale nepřiklonilo.

Jirko díky za rozhovor a hodně štěstí na Kladně

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři