Setkání prezidenta a fanoušků slavilo velký úspěch

Date of publication Author Redakce

Středeční setkání s prezidentem klubu Petrem Syrovátkem, generálním manažerem Ctiborem Jechem a hlavním trenérem Pavlem Hynkem přilákalo do Tipsport areny řadu fanoušků. Ti se stejně jako na loňském setkání ani tentokrát neostýchali a posílali na trojici tygřích zástupců jeden dotaz za druhým.

Ještě před samotnou debatou, která odstartovala o šesté hodině večerní, měli všichni přítomní možnost získat autogram nebo fotku v rámci autogramiády takřka kompletní sestavy A-týmu. Poté se už ale přesunuli do ochozů, kde zabrali více než dva sektory. I při tak vysoké účasti se samozřejmě někteří příznivci dostavit nemohli, pro ně si klub připravil živý videopřenos.

Na Vaše otázky odpovídal prezident klubu Petr Syrovátko

Jak už jsme zmínili, akce navázala na loňský rok, kdy se tento formát setkání fanoušků a představitelů klubu konal poprvé. „Vloni se akce konala, abychom dementovali fámy a zaječí úmysly o propojení s KHL. Myslím, že se to tehdy povedlo a rozhodli jsme se pro letošní pokračování. Je to možnost setkání fanoušků s námi i samotnými hráči, kteří by měli následně přinášet radost na ledě,“ zahájil diskuzi právě prezident Petr Syrovátko.

Řeč byla na letošním setkání o mnoha věcech. Poměrně velké zastoupení měli mezi účastníky akce nejmladší fanoušci Bílých Tygrů, kteří se zajímali o trochu jiné věci než dospělí. Jak klub získal svůj název nebo kdy se v Liberci začal hrát hokej?

Jejich dotazy samozřejmě nezůstaly bez odpovědi, dozvěděli se tak, že první zmínky o hokeji v jejich domovském městě se datují 111 let zpět a také, že motiv bílého tygra zpočátku vůbec nebyl v plánu.

Asi největší změnou v nové sezoně bude v rámci celé organizace Bílých Tygrů stěhování farmářských Benátek do Liberce, ve středočeském městě budou pouze na domácí zápasy. „Prostředí arény a dalších libereckých sportovišť jsou vynikající pro tréninkový proces a návaznost na A-tým,“ prozradil motiv Ctibor Jech.

Změny se dotknou i prostorů Tipsport areny a to hráčů i fanoušků. „Před novou sezonou jsme se rozhodli pro poměrně razantní řez a nainstalujeme novou kostku,“ odhalil Petr Syrovátko a vysloužil si velký potlesk. „Za těch devět let si stará kostka své odsloužila a nahradí ji moderní, která bude srovnatelná s brněnskou, možná i s tou v O2 Areně.“

Hráči se pak mohou těšit na převedení nových pravidel mezinárodní federace IIHF do praxe, například posunutí modrých čar. „Měly by se posunout na každé straně o metr a půl, což je velký zásah,“ připomněl Ctibor Jech. „Podobnou změnu jsme si přáli už v době, kdy jsme měli úzké hřiště. Rozhodně z toho budou těžit šikovné týmy s dobrými přesilovkami.“

Lepší podmínky se připravují i pro mládežnické týmy ve Svijanské aréně, která prochází rekonstrukcí. „Mělo se jednat o kompletní rekonstrukci včetně výměny střechy, kterou by financovaly evropské dotace. To bylo ale uťato městem a aktuálně tak probíhá oprava statiky a nosných sloupů,“ přiblížil aktuální situaci haly prezident klubu. „Nejedná se o nijak katastrofický stav, ale je to potřeba.“

Jelikož do nové sezony vstupují Bílí Tygři bez dlouholetého lídra a kapitána Petra Nedvěda, zajímalo všechny přítomné, kdo bude novým nositelem kapitánského céčka. Podle slov Pavla Hynka o tom ale zatím rozhodnuto není. „Nechte se překvapit. Rozhodne se během prvních týdnů na ledě, potom to bude zveřejněno.“

I přes neprozrazení této týmové záležitosti ale panovala na celé akci velmi pozitivní nálada. „Akce se mi moc líbila, třeba na autogramiády se snažím dojíždět vždy, i když jsem až ze Semil. Poměrně mě mrzí, že se Tygři nepředstaví na akci podobného typu někde jinde než v Liberci. Ale četl jsem, že se to změní. Tak se snad dočkám,“ komentoval jeden z fanoušků Jaroslav.

“Myslíme, že se to povedlo. Autogramiády se přes léto opakují, ale přišlo hodně lidí,“ hodnotili fanynka Nikol se svým otcem. „Dozvěděli jsme se užitečné věci, navíc to zpestřily děti, které se ptaly na věci, které všichni víme.“ Právě s malými dětmi dorazila na setkání paní Jana. „Přišli jsme hlavně kvůli dětem a jsme spokojení. Libí se jim tu a to je hlavní.“

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři